تبلیغات
بیـــــــــــــنش - اثباتی بر نابغه بودن حضرت امام جعفر صادق(ع)
لبیک یا خامنه ای ثمر گریه ى ما خنده ى روز فرج است اشک شبش به غربت روزش گواه بود
حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) مثل سایر مسلمین میگفت كه انسان از خاك آفریده شده است. فرق او با مسلمین دیگر این بود كه راجع به آفرینش انسان از خاك چیزهایی می گفت كهبه عقل هیچ یك از مسلمین در آن عصر نمی رسید .در اعصار بعد هم هیچ مسلمان نتوانست راجع به ساختمان بدن انسان ، استنباطی چون حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) داشته باشد . و اگر كسی چیزی می گفت مستقیم و غیر مستقیم از شاگردان حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) شنیده بود .

او می گفت تمام چیزهائی كه در خاك هست در بدن آدمی وجود دارد .

اما به یك اندازه نیست و بعضی از آنها در بدن انسان خیلی زیاد است و بعضی از آنها خیلی كم . در بین چیزهائی هم كه در بدن انسان زیاد است ، مساوات وجود ندارد و بعضی از آنها از بعضی دیگر كمتر می باشد .


او گفت چهار چیز است كه در بدن انسان زیاد می باشد و هشت چیز است كه در بدن انسان كم می باشد و هشت چیز دیگر در بدن انسان خیلی كم است
.

این نظریه كه راجع به ساختمان بدن آدمی از طرف آن مرد ابراز گردیده آنقدر غرابت دارد كه گاهی انسان فكر می كند آیا همان طور كه شیعیان عقیده دارند حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) دارای علم امامت بوده و این نظریه را از علم امامت استنباط كرده نه از علوم بشری .


زیرا ادراك ما نمی پذیرد كه یك عالِم عادی كه از معلومات بشری بر خوردار می باشد در دوازده قرن و نیم قبل بتواند به یك چنین واقعیت پی ببرد .

لیكن آیا امتیاز نوابغ بر افراد عادی در این نیست كه مغز آنها قادر به استنباط چیزهائی است كه دیگران نمی توانند استنباط كنند و چشم آنها در همان منطقه كه برای دیگران ظلمات جهل است چیزهائی می بیند كه دیگران قادر بدیدن آن نیستند .

اگر یك چنین مزیت وجود نداشته باشد چه تفاوت بین صاحبان عقول عادی و آن كس كه یك نابغه می باشد موجود است.

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) از این جهت نابغه بود ....

بقیه متن را در ادامه مطلب بخوانید...
كه عقلش چیزهائی را ادراك می كرد كه دیگران قادر ب ادراكش نبودند و چشمش چیزهائی را میدید كه دیگران نمی توانستند ببینند .

كسانی هستند كه می گویند تمام دانستنی ها در شعور باطنی هر كس هست . ولی بین شعور ظاهری افراد و شعور باطنی آنها یك حجاب ضخیم وجود دارد . كه مانع از این است كه افراد بتوانند عرصه نامحدود شعور باطنی خود را ببینند . و از معلوماتی كه در آنجا هست استفاده نمایند و تفاوت یك نابغه با افراد عادی این است كه او به عرصه نامحدود شعور باطنی خود راه دارد و از معلوماتی كه در آنجا هست استفاده می كند .

برگسون می گفت كه یك اتم به همان دلیل كه از آغاز پیدایش خلقت یا از آغاز پیدایش كره زمین وجود داشته دارای تمام معلومات جهان است و به طریق اولی سلولهای جاندار بدن انسان از تمام معلومات و تاریخ دنیا از روز بوجود آمدن سلول جاندار تا امروز آگاه می باشد .

آنچه دیگران می گفتند كه راه یافتن به عرصه نامحدود شعور باطنی می باشد برگسون فرانسوی ( جهش حیاتی ) می نامید و می گفت تفاوت یك نابغه با افراد عادی این است كه ( جهش حیاتی ) نابغه بیش از افراد عادی است و می تواند از معلوماتی كه در حافظه سلولهای بدنش وجود دارد استفاده نماید .

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) اعم از اینكه به عقیده شیعیان علم امامت داشته یا بنابر نظریه قائلین با شعور باطنی خود مربوط بوده با بنا بر نظریه ( برگسون ) از جهش حیاتی قوی خود استفاده می نموده در مورد تشكیلات بدن انسان چیزی گفته كه ثابت می كند در بین مردم زمان خود ، و مردم اعصار بعد ، در علم بدن شناسی منحصر بفرد ، بشمار می آمده است .

زیرا بعد از دوازده قرن و نیم ، امروز نظریه حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) از لحاظ علمی به ثبوت رسیده و در صحت آن تردید وجود ندارد ، و حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) فقط اسم موادی را كه در بدن انسان وجود دارد نبرد .

ناگفته نماند همانطور كه حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) گفت : هر چه در زمین هست در بدن انسان نیز وجود دارد .

آنچه در كره زمین هست از یكصد و دو عنصر بوجود آمده و این یكصد و دو عنصر در بدن انسان وجود دارد .

اما میزان بعضی از این عناصر در بدن انسان آن قدر كم است كه تا امروز نتوانسته اند كه میزان آن را بطور دقیق تعیین نمایند .

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) گفت هر چه در خاك هست در بدن آدمی وجود دارد و این را نمی توان دلیل بر نبوغ او دانست چون هر كس كه عقیده داشته باشد كه آدمی از خاك ساخته شده ، می تواند بفهمد كه هر چه در خاك هست در بدن انسان نیز وجود دارد .

اما آنچه دلیل بر نبوغ حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) می باشد این است كه گفت : از آنچه در

 خاك هست و در بدن انسان هم یافت می شود. چهار قسمت زیاد است و هشت قسمت كم تر از آن چهار قسمت و هشت قسمت دیگر خیلی كمتر از هشت قسمت اول. بطوری كه گفتیم امروز این نظریه به ثبوت رسیده است .


آن هشت چیز كه بنا به گفته حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) در بدن انسان خیلی كم است این عناصر می باشد :

مولیبدن - سیلیسیوم - فلوئور - کوبات - مانگانز - ید - مس - روی - آن هشت چیز كه در بدن انسان نسبت به هشت عنصر فوق بالنسبه زیادتر می باشد عبارت است از :

منیزیم - سدیم - پتاسیم - كلسیم - فسفر - كلر - گوگرد - آهن .
آن چهار عنصر كه در بدن انسان خیلی زیاد می باشد عبارت است از اكسیژن - كربن - هیدروژن - ازت .


ببینید امام جعفر صادق چگونه شباهت بین زمین و انسان را بیان میکند چطور بعضی ها گستاخانه این حقیقت ناب محمدی را باور ندارند!خواهش میکنم این مطالب را دقیق بخوانید و لحظای درنگ نمایید و ببینید حقیقت را!.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
طراحی و کدنویسی : ثامن تم
Template By : Samentheme.ir